ÇİZGİ FİLM TADINDA TİYATRO

Çizgi Kukla Tiyatrosu, sihirli kuklalar ile hayallerin sahneye yansıması ve bir çocuğun gülümsemesi hatta kahkahasıdır.

Çizgi Kukla Tiyatrosu; Hayal et ve üret ilkesi ile Burhan gün ve Abdullah Gün tarafından İstanbul da 2006 yılında kurulmuş ve sanatsal yolculuğuna başlamıştır. Çizgi Film Tadında Tiyatro hedefiyle tekniğini oluşturmuş ve ulusal ve uluslararası alanlarda kendini varetmiştir. Festivallere katılmış, ulusalararsı atölyeler düzenlemiştir.

Türkiyenin en uzun soluklu blacklight tekniğini kullanan çocuk tiyatrosudur. Kalsik çocuk oyunlarını büyülü bir atmosferde oynayarak standartların ötesine geçmeyi başarmıştır. Kullandığı teknik ismi ile anılmaya başlamıştır. Çizgi Kukla Tiyatrosu bir nevi tekniğin ismi haline gelmiştir ülkemizde. Çizgi tekniği ile sahnede tamamen fosforik kuklalar ile bir illizyon yaratılmakta çocuklar ise eğlenceli, canlı bir çizgi film izleme algısına kavuşmaktadır.

Çizgi tekniği 15 yıldır gezmekte, çocukların minik kalplerinde yer etmektedir. 40 yakın ulusal ve uluslararası festivale katılmış, ödüller almıştır. Hem klasik oyunlar hem özgün oyunlar ile yeni çizgi tekniği denemeleri yapmaktadır.     

Burhan Gün

Genel Sanat Yönetmeni

Abdullah Gün

Sanat Yönetmeni

Hasan Gündoğdu

Genel Kordinatör

Dilan Ayata

Yönetici Asistanı

Mert Arat

Cast Direktör

Ertunç Alıcı

Oyuncu

Bekir Erdem Öz

Oyuncu

Fatih Taşdelen

Oyuncu

Bilge Deniz Gün

Oyuncu

Sacide Soylu Gün

Oyuncu

Aziz Çakmaklı

Oyuncu

Hakan Gün

Oyuncu

Özlem Akbulut Gün

Oyuncu

Fatma Yılmaz

Oyuncu

ÇİZGİ FİLM TADINDA TİYATRO

Sunum dosyamızı bilgisayarınıza indirmek için aşağıdaki butona tıklamanız yeterli.